Nou repte: Assoleix 50 Barrancs!

Nou repte: Assoleix 50 Barrancs!

Fa menys de quatre mesos, impulsàvem davant els nostres socis el repte dels 100 Cims de la FEEC. De mica en mica, i fins a l’actualitat, catorze socis han iniciat els seus registres personals, i el Club ha validat fins a avui un total de 142 cims entre tots ells. Val a dir que la normativa de l’activitat permet registrar cims ja efectuats anteriorment, sempre i quant el participant estigués federat i es disposés de les dades de l’ascensió.

Avui iniciem un nou repte: Assoleix 50 Barrancs! 

Podeu trobar tota la informació al següent enllaç:

https://www.feec.cat/activitats/disciplines-esportives/descens-de-barrancs-i-engorjats/50-barrancs/

Pel qui ja participeu al repte dels 100 Cims, la manera de fer és la mateixa. Ara bé, cal tenir present que s’ha d’estar en possessió de la modalitat C de llicència, com a mínim.

I, el més important: Sempre s’ha de tenir formació, i consultar les condicions de la zona on es vulgui fer l’activitat. Cal recordar, a més, que no es tracta de cap competició. Aquests dos reptes pretenen, en definitiva, donar a conèixer el nostre país a través dels seus cims i els seus barrancs.

 

#CEEenmarxa